BYLI JSME NA SPARINGCAMPU

V neděli 30. dubna se v Českých Budějovicích konal Sparing camp 8. Tato ojedinělá akce v ČR letos přilákala 340 závodníků z 30 klubů a 7 zemí světa ... a ani zástupci našeho klubu nesměli chybět. Sparing camp je událostí na pomezí tréninku a závodů, která umožňuje závodníkům kumite napříč kategoriemi poměřit své síly s velkým množstvím soupeřů. Obrovské množství nasimulovaných zápasů tak našim začínajícím závodníkům pomohlo načerpat potřebné zkušenosti, které by pracně sbírali na několika turnajích a starší závodníci si bez stresu z výsledku mohli vyzkoušet různé technické a taktické dovednosti.

Intenzivní tréninky kata na druhé straně haly pod vedením nejlepších trenérů byly pro katařské závodníky stejně veliký přínos. Ve spolupráci s Českou národní reprezentací a rozhodčími Českého svazu karate patří Sparingcamp mezi nejkvalitnější karatistické počiny v České republice. A jak si naši vedli?

Zápasy kumite probíhali pro každou z kategorií ve čtyřech hodinových blocích s hodinovou pauzou. Různými principy (na první bod, zápasy na 30s, zápasy na 45s) závodníci sbírali výhry, prohry a remízi a zapisovali po celý den do připravených archů. Na závěr dne se ve finále utkali nejlepší 2 z každé kategorie o trofej. V kategorii mladších žáků se před brány finále probojovali (po více než 30 zápasech) Filip Horňák a Vadim Mikulin. Protože jejich zápis zápasů odpovídal i bilanci maďarských dvojčat, museli se tito 4 závodníci o postup do finále utkat. Oba naši kluci bohužel svému soupeři nakonec podlehli, ale i tak si zaslouží velkou pochvalu a radost mohou mít z pomyslného třetího místa.

V kata vybírali 2 nejlepší cvičence do finálových klání trenéři. Svou prací je zaujal i náš Šimon Harvilko a ve finálovém duelu se mu podařilo přesvědčit všechny rozhodčí na tatami, a tak jednomyslně vyhrál a domů si odvezl trofej. 

Ačkoliv to byl velmi náročný čarodějnický den, tak si jej děti užily a domů si kromě cenných zkušeností odvezly i společné zážitky. Naštěstí 1. května bylo volno, a tak všichni mohli v klidu odpočívat u pohádek :-).

01.05.2017 v 22:13, Hana Dostálová

UŽIVATEL:

HESLO:

PŘIHLÁŠENÍ ČLENŮ KLUBU

KALENDÁŘ AKCÍ

NEJBLIŽŠÍ UDÁLOST

NAŠI PARTNEŘI

NÁHLED Z GALERIE KLUBU

Focení Branžež
Website mocnak.com & cryosoft.czCopyright TOPlist© 2012 - 2020 SK Karate Shotokan Liberec   Všechna práva vyhrazena   Publikování obsahu bez souhlasu SK karate Shotokan Liberec zakázáno       RSS