DŮKLADNÁ PROVĚRKA V BRATISLAVĚ

Z náročného turnaje ve slovenské metropoli si náš tým veze zlato, bronz a velké množství cenných zkušeností. 28. Ročníku Grand Prix Slovakia se zúčastnilo 1930 závodníků z 26 zemí světa.

Kromě našich dvou účastníků únorového Mistrovství Evropy mládeže, měla většina závodního týmů po úspěšném Mistrovství republiky tři měsíce pauzu od závodů a mohli se tak věnovat tréninku. Jarní sezónu jsme ovšem zahájili ve velkém stylu, a to na prestižní GP Slovakia, která proběhla tento víkend od 9. do 11. března. O tom, jak důkladná prověrka to byla, svědčí i to, že ve 20 závodnících měl oddíl za turnaji celkem 51 startů. Někteří závodníci totiž startovali až v pěti kategoriích (kata a kumite své věkové kategorie, kata a kumite ostaršeni do vyšší kategorie a kata tým). K výkonům svých svěřenců pomáhali oba hlavní trenéři SK Petra Piskačová a Pavel Horňák i Ondřej Petr, mentální kouč spolupracující s oddílem a národní reprezentací a zakladatel projektu SPORT HLAVOU.

Nejlépe se podařilo prosadit se Kláře Muzikářové v disciplíně kumite starších žákyň nad 50kg. Právě ona patřila do skupiny závodníků, která sbírala zkušenosti ve více kategoriích a zlatá medaile cinkla v té poslední. Na své cestě za zlatem porazila Slovenku (4:0), Chorvatku (6:0), další chorvatskou závodníci (6:2), a chorvatská jízda pokračovala i ve čtvrtém kole 3:0 a ve finále 2:0.

Druhá medaile, a to bronzová, patřila kata týmu ve složení Harciníková, Muzikářová a Štěpánová. Děvčata v tomto složení startovala poprvé a hned ostaršené do kategorie dorostenky-juniorky na mezinárodním turnaji.

Těsně před medailovými branami na 5. místě skončili: Filip Horňák (kumite mladší žáci do 10 let do 30kg a ostaršený do  kumite mladší žáci do 12 let do 30kg), Anna Harries (juniorky nad 59kg), Hana Dostálová (kumite seniorky nad 68kg) a Nela Rajtrová (kumite mladší žákyně do 10let nad 37kg), která přidala i 7. místo v kata mladších žákyň do 10 let. 7. pozice patřila i Filipovi Horňákovi (kata mladší žáci do 10 let) a Emmě Kubečkové (kumite mladší žákyně do 10 let do 32kg). Jako 9. se umístili Daniel Kolář (kata starší žáci) a Daniel Nevrkla (kumite starší žáci do 50kg) a Anna Harciníková obsadila 11. Místo v kategorii kata dorostenky. Za vyzdvihnutí stojí i nemedailové výkony Venduly Štěpánové a dalších kdy i 5 vyhraných zápasů nestačilo k bodované pozici.

11.03.2018 v 23:10, Hana Dostálová
GP Slovakia - velká společnáGP Slovakia - trenéři se zlatou Klárou M.
Website mocnak.com & cryosoft.czCopyright TOPlist© 2012 - 2019 SK Karate Shotokan Liberec   Všechna práva vyhrazena   Publikování obsahu bez souhlasu SK karate Shotokan Liberec zakázáno       RSS