NAŠI SBÍRALI CENNÉ ZKUŠENOSTI V RAKOUSKU. NA MISTROVSTVÍ EVROPY JSOU PŘIPRAVENI.

669 závodníků ze 130 klubů a 23 zemí světa se tento víkend sjelo do rakouského Hardu na Austrian Karate Championscup. Na svém posledním kontrolním turnaji před Mistrovství Evropy v Soči nesměli chybět ani liberečtí, kteří se probojovali nominačními kritérii a za necelých 14 dnů odlétají do Ruska reprezentovat Českou republiku v olympijském karate.

Medaile v Rakousku čekala na Filipa Černíka (TJ Sokol Sadská/SCM Liberec) v kategorii juniorů do 76kg. Probojovat se musel přes Němce Bootsmanna, Merdice (BIH) a Fleischnera (GER). V boji o postup do finále nestačil na Nora Lopeze, ale chuť si spravil v zápase o bronz, kde porazil italského závodníka Pelemattiho.

V Hardu předvedla maximální výkon i Vendula Štěpánová. V kategorii dorostenek do 54kg porazila v prvním kole Italku Pendolini, v kole druhém Dánku Fehmerling, avšak v kole třetím narazila na závodnici Laufer ze Švýcarska. Ta bohužel o postup do finále prohrála, a tak naše závodnice do bojů o třetí místo nezasáhla.

Třetím našim nasazeným závodníkem byl Matyáš Malý, který bojoval v kategorii dorostenců do 70kg. V prvním zápase porazil německého závodníka Steina, v kole druhém však nestačil na švýcarského Petraje, ten pak prohrál v semifinále, a tak ani Matyáš nemohl bojovat o bronz.

Naši předvedli výborné výkony, vrátili bohatší o cenné zkušenosti a s vědomím skvělé formy! Držte palce do Soči!

22.01.2018 v 11:29, Hana Dostálová
Website mocnak.com & cryosoft.czCopyright TOPlist© 2012 - 2019 SK Karate Shotokan Liberec   Všechna práva vyhrazena   Publikování obsahu bez souhlasu SK karate Shotokan Liberec zakázáno       RSS