NAŠI ZÁŘILI NA KRAJSKÉ LIZE

Tříkolová soutěž karatistických družstev v Ústí nad Labem měla být pro malé závodníky příležitost načerpat velké množství potřebných zkušeností a užít si příjemnou atmosféru a týmového ducha. Když trenéři přihlašovali 10 trojic na kata a 11 kumite týmů, netušili, jak skvěle si především ti nejmenší povedou.

Tři neděle zápasili mladí karatisté na Ústecké regionální lize družstev, přičemž poslední z nich – finálová – proběhla 14. Května. „Krajskou ligu hodnotíme velmi kladně. Děti měly během jednoho kola i deset zápasů na kata a 10 na kumite, což je neskutečným způsobem posunulo. Soutěž týmů není rozdělena na váhové kategorie a dokonce zde byly sloučené i ty věkové. O to si výkonů našich sedmi- a osmiletých dětí ceníme více, protože se museli popasovat s velmi silnými týmy zkušenějších i jedenáctiletých žáků“, uvedla Petra Piskačová.

Obrovská chuť, odvaha a učenlivost se našim vyplatila, a podařilo se vybojovat hned několik medailových pozic a mnoho  hezkých dalších umístění.. Tu nejvyšší vybojovali starší žáci: Matyáš Malý, Tomáš Vacek a Daniel Nevrkla v kumite. Suverénní jízdu turnajem předvedl tým starších žákyň ve složení: Klára Muzikářová, Klára Francová a Anna Harciníková, který za všechna 3 kola ani jednou neprohrál a získal tak zcela zasloužené cenu nejvyšší. Po úspěchu zkušenějších katařek se postarali o senzaci malí žáci. V konkurenci 14 týmů do 11 let se podařilo úžasným způsobem prosadit družstvu: Filip Horňák (8), Filip Havránek (8), Jakub Jízdný (9) a Daniel Kolář (10). V napínavém finále, do kterého naši žáci vstupovali z obtížné, čtvrté příčky, se jim podařilo vyhrát všechny 3 duely s velmi silnými soupeři, a tak se kluci mohli radovat z opravdu vybojovaného poháru.

Medailovou sbírku doplnily stříbrnými příčkami  kumite tým starších žákyň: Muzikářová, Harciníková, Francová a kumite tým starších žáků: Bakrlík, Novotný, Fiala . A stejně tak na druhou příčku vystoupil kata tým starších žáků: Vacek a Nevrkla s hostem z Ústí nad Labem. Kata tým mladších žákyň: Biriucová, Majbová, Rajtrová. Medaiové žně uzavřely žákyně dvěma bronzy, oba v disciplíně kumite (Bílá, Kazdová, Rajtrová a Biriucová, Jirsová, Majbová). Posledním oceněným byl Matyáš Jansa, který byl vyhlášen jako závodník, který svými výkony nejvíce zaujal ve finále rozhodčí.

Všem zůčastněným gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci!

16.05.2017 v 21:53, Hana Dostálová

UŽIVATEL:

HESLO:

PŘIHLÁŠENÍ ČLENŮ KLUBU

KALENDÁŘ AKCÍ

NEJBLIŽŠÍ UDÁLOST

NAŠI PARTNEŘI

NÁHLED Z GALERIE KLUBU

Letní pobyt dětí Bílý Potok - DEN 5
Website mocnak.com & cryosoft.czCopyright TOPlist© 2012 - 2020 SK Karate Shotokan Liberec   Všechna práva vyhrazena   Publikování obsahu bez souhlasu SK karate Shotokan Liberec zakázáno       RSS