TÁBOROVÉ ZPRÁVIČKY Z BÍLÉHO POTOKA

DEN 1 - sobota

Vážení rodiče, hlásíme, že jsme v pořádku dojeli, ubytovali se a vyrazili na poznávací výlet po táboře a okolí. Rozhýbali jsme se míčovými hrami, tancem a inspirováni prvními zážitky jsme i malovali. Zítra se těšíme na oficiální zahájení celotáborové hry "Cesta na Olymp" a spoustu dalších her a tréninků :-).

Fotogalerie z prvního dne

DEN 2 - neděle

Dnes se konečně ve velkém zahajovalo a trenérský tým se stal oficiálně "božím". Hádali jsme jména bohů/trenérů a velkých závodníků a při úkolech jsme se nechali inspirovat bájí o prohnaném králi Sisyfovi. Karatistická soutěž patřila plnění počtu správně provedených technik, místo valení kamenu jsme kouleli pneumatiky a trénovali jsme naplno na atletickém, karatistickém i kruhovém tréninku. Napsali jsme první dopisy, takže v nejbližších dnech můžete očekávat první poštu a sledovat nás můžete i na Facebooku, kam připravujeme v nejbližších dnech první video.

Fotogalerie z druhého dne

DEN 3 - pondělí

V pondělí nám dorazili první dopisy! Děkujeme - udělali nám radost :-). Na programu dne byl důkladný strečink a kompenzační cvičení, trénink karate (zápasy si zkusili i ti nejmenší byli skvělí!) a odpolední hry. V týmech jsme soutěžili na motivy báje o Sisyfovi a nosili vodu na čas. Netradiční překážkový běh korytem řeky nás nezaskočil a večer byl volitelný program: někteří tančili, jiní hráli fotbal a přehazovanou a umělecky založení malovali a tvořili japonské vějíře. Četli jsme si další báji, které je zasvěcen další program, a to o Theseovi, Mínotaurově bludišti a Arianině niti. Zítra se už těšíme na Olympijské hry!

Fotogalerie z třetího dne

DEN 4 - úterý

Hned ráno po snídani jsme ve velkém stylu zahájili Olympiádu - nechyběla vlajka, hymna, sliby ani olympijský oheň. Letos jsme pojali Olympijské hry trochu jinak. Nejen že se soutěží v týmech (součtem výsledků všech členů), ale na olympijském programu je i mnohem více disciplín, a proto jsou letos OH dvoudenní. Dnes proběhla část atletiky (sprint, skok, překážkový běh, vrh koulí), ale také speciální disciplíny jako postřehový běh ke kloboučkům a hod medicinbalem. Zlatým hřebem sportovního klání byla olympijská kvalifikace v karate (kata a kumite), kde se po náročných bojích do zítřejšího olympijského finále probojovávali ti nejlepší z každé skupiny. Večer jsme stihli táborák a pohádkovou stezku odvahy pro menší děti. Moc chválíme velké závodníky, kteří se úžasně starají o svoje malé týmové kolegy. Další skvělý den za námi a zítra hurá do druhé poloviny Olympijských her!

Fotogalerie ze čtvrtého dne

DEN 5 - středa

Olympijské klání pokračovalo přehazovanou, pingpongem a fotbalem. Odpoledne patřilo tréninku karate a náročným olympijským finálem v kata a v kumite. Také jsme dnes prali táborová trička, pouštěli pohádky a četli dopisy a rozbalovali balíčky (dnes přišla notná dávka poštovní podpory). Večer jsme rozdali spoustu zasloužených diplomů a pak hned do postelí, protože nás zítra čeká samurajský den.

Fotogalerie z pátého dne

DEN 6 - čtvrtek

Dnes všechny děti i závodníci plnili nejruznější "komnaty šaolinu". Začínali jsme komnatou etikety a historie a i nejmenší děti umí vázat pásky. Trpělivost jsme procvičili při pilování detailů v kata a někteří si sáhli na dno svých sil při komnatě kondice - malé děti běželi menší kolečko, mladší závodní tým cca 3km na vodopády Bílého potoka a zpět a nejstarší závodníci to dnes dotáhli až na Frýdlantské cimbuří. U oběda jsme se nasmáli s japonskými hůlkami a gulášem. Polední klid patřil japonským tradicím: origami, čajový obřad a japonské tance a připravena byla i prezentace nejlepších závodníků světa a přednáška o pravidlech s názornou ukázkou. Odpoledne nám přijela nová trenérská posila - David Vinš, který dal dětem trénink boxu a zůstává do zítřka. Večerní komnata pružnosti a relaxace spolu s motivačním tréninkem na emoce zakončili jeden z nejnáročnějších samurajských dnů, které jsme kdy na soustředění měli. S klidným svědomím můžeme říci, že jsme se hodně naučili a posunuli a už se těšíme na zítřejší zábavný - odlehčený program.

Fotogalerie ze šestého dne

DEN 7 - pátek

Ráno se vystřídali zbývající skupiny na trénink boxu s Davidem a měli jsme důkladný trénink na zkoušky. Po výborném obědě jsme konečně stihli dotáhnout soutěž "Arianina nit", kdy týmy poslepu poznávali předměty navázané na provázku a "Minitaurovo bludiště", kdy se skupiny probojovali fáborkovým labirintem v lese prostřednictvím správných odpovědí na karatistické otázky. Je 22:00 a momentálně probíhá velkolepá diskotéka a vrcholí přípravy na velkou stezku odvahy.

Fotogalerie ze sedmého dne

DEN 8 - sobota/odjezd

Už se na Vás moc těšíme! 

25.08.2018 v 20:18, Hana Dostálová

UŽIVATEL:

HESLO:

PŘIHLÁŠENÍ ČLENŮ KLUBU

KALENDÁŘ AKCÍ

NEJBLIŽŠÍ UDÁLOST

NAŠI PARTNEŘI

NÁHLED Z GALERIE KLUBU

Borovice pobyt dětí
Website mocnak.com & cryosoft.czCopyright TOPlist© 2012 - 2020 SK Karate Shotokan Liberec   Všechna práva vyhrazena   Publikování obsahu bez souhlasu SK karate Shotokan Liberec zakázáno       RSS