ÚSPĚŠNÉ ZAVRŠENÍ SEZÓNY NA MISTROVSTVÍ ČR

04.12.2023

Letošní mistrovství republiky se konalo v Karlových varech. Na to letošní se opět nominovalo svými celoročními výsledky mnoho našich závodníků ze všech kategorií, kteří se utkaly první prosincovou neděli o cenné kovy. kterých získali celkem 12 a spolu s kategoriemi z mistrovství ČR beginners navýšili medailový počet na 19. Jsme rádi, že i přes chladnou halu, do které se na poslední chvíli mistrovství přesunulo to všichni zvládli.

Významná ocenění hned na začátku “mistrovství” získal Filip Horňák, který byl ČSKe oceněn jako TOP 5 SPORTOVEC ROKU 2023 (z 18 medailistů ze soutěží ME,MS a YL) a Petra Piskačová jako TOP 5 trenérů v ČR.

První den se týkal kategorií seniorů, juniorů a kadetů.
Zde se podařilo získat TITULY MISTRA ČR, výbornými výkony  Danielu Kolářovi (kumite J-76kg), který na tatami exceloval a Taisie Biriucové (kata -D), které se podařillo získat tuto medaili konečně po třech letech.

Největšími “smolíčky” dne byli bezesporu Filip Horňák, který vyhrál první tři zápasy před časovým limitem, a stejně by tomu bylo zřejmě i v následujícím zápase, kde již o postup do finále vedl 3.0 a dalším kop do zátylku vyhodnotili rozhodčí jako Hancoku (vyhození závodníka) a Filip tak obsadil 3.místo. Stejným ohodnocením prohrála ve finále U21 Vendy Štěpánová, kdy soupeřka po sklonění narazila do kolena  Venduly,  což mělo být posouzeno jako chyba soupeřky, ale bohužel zde se ukázalo, že se mají rozhodčí ještě čemu učit. Vendy si odváží tedy dvě stříbrné medaile.

Druhý den nastoupilo naše žactvo a to hned  Titulem Sofie Horňákové v kata, ke kterému pak přidala stříbro z kumite a další stříbro Artura Jančevského a Adama Mullera v kumite a bronzové medaile Kateřiny Stehlíkové, Myroslavy Savko, Vendelína Pavlíka

Mistrovství je za námi, a všem účastníkům děkujeme za reprezentaci klubu a cenné kovy, které symbolizují práci závodníků, trenérů a rodičů. Mnohým medaile unikly o kousek, ale určitě nabité zkušenosti zúročíme další roky. Našim cílem totiž nejsou pouze medaile současnosti, ale radost ze sportu, a pro ty nejlepší budoucí “velké” medaile na nejvyšších soutěžích.