ZPRÁVY Z BÍLÉHO POTOKA

Aktuální fotografie a videa najdete na oddílovém facebookovém profilu.

Den 1: Vážení rodiče, v pořádku jsme dorazili do Bílého Potoka, ubytovali se a začali se rozhýbávat. Hráli jsme badminton, ping pong a vybíjenou. Zaběhali jsme si při hře s čísly a jedna ze skupin se pustila do výroby draků. Zdravíme Vás a budeme se dále hlásit.

Den 2: Dnešek začal ranní rozcvičkou po skupinách. Po snídani jsme se věnovali karate a plnění prvního ”olympijského kolečka” z celotáborové hry - Schopnosti. Celý den se tedy nesl v duchu testových baterií na zkoumání rychlosti, vytrvalosti, síly a obratnosti našich karatistů a v pauzách se hrál ping-pong, badminton a schovávaná. Během dne už přišly první dopisy a balíčky - děkujeme :-). Večer jsme si zahráli hru “Elektrika” a jiné veselé hry. Zítra nás čekají zbylé “schopnosti” (reflexy a koordinace) a spousta dalších aktivit. 

Den 3: Zdravíme domů! Dnes jsme zahájili rozcvičkou a vydatným deštěm, ale ani jedno nám nezkazilo náladu. Dopoledne jsme trénovali a testovali reflexy na světýlkách, tenisácích a tyčích a rozvíjeli koordinaci - dráhy, tyče a jiné koordinační cviky. Pochutnali jsme si na obědě, odpoledne jsme zapracovali na základní technice a pohráli si při “retro aktivitách” jako jsou například kuličky, guma a míčková školka. V pauzách stíháme lézt po slack-line, hrát badminton, stolní tenis nebo karty. 

Den 4: Jako správní sportovci víme, že ne vše můžeme ovlivnit, a tak jsme se učili pracovat se štěstím a smůlou. O podmínkách při tréninku, hrách i jídlu rozhodoval hod kostkami. ”Šťastlivci” jedli příborem, viděli, používali ruce nebo po obědě jeli na zmrzlinu. “Smolaři“ cvičili se zátěží, skákali přes krátká švihadlo, sprintovali v pantoflích nebo se třeba koupali ve studené vodě. Hodně jsme u toho natrénovali a ještě více se nasmáli. Do některých aktivit se zapojili i trenéři. Večer jsme ochutnávali a sahali do neznámého. Kolo štěstěny se roztočilo i na zítřejší rozcvičku - někteří začínají v 5 ráno, někteří klasicky v 7:30 a někteří si budou moci přispat.

Den 5: Dnešek byl dnem houževnatosti. Celý den jsme plnili jednotlivé “komnaty”, které právě tuto vlastnost prověřovaly. Součástí náročného dne byl tedy běh, posilování, pružnost, stabilita, ale i záležitosti zaměřené na vůli (držení na kloubech a v kibadači). Poslední komnatou byl běh po vodě :-). Večer, jak někteří viděli v živém vysílání, jsme se učili různé tance a naplnili tak slova naší trenérky: “Když jsi mistr v karate, jak jsi mistr ve všem”. :-)

Den 6: Dnes máme za sebou velmi náročný den. Pokračovali jsme v plnění dalších deseti “komnat”, tentokrát zaměřených na karatistické dovednosti. Důkladně jsme procvičili kihon, kata, kopy (na hlavu, na střed, stabilitu v kopech), zápasové rukama a obranu. Jedna z komnat byla otužovací - tentokrát jsme nemuseli vydržet studenou vodu, ale učili jsme se ustát několik ran. Komnaty jsme pro dnešek zakončili zápasy. Počasí je nadále sparťanské, takže vrátíme opravdu zocelení. Odvedli jsme dnes všichni velký kus práce!

Den 7: Zase to strašně utíká a nám se soustředění krátí, takže jsme zase měli nesmírně mnoho aktivit, které jsme chtěli stihnout. Dnešní téma z olympijských kruhů na táborových tričcích byla ”motivace”. A protože motivaci lze nalézt na různých místech, šli jsme místo rozcvičky sbírat houby. Jako nejúspěšnější houbaři se ukázali ti z nejstarší skupiny. Dopoledne jsme pracovali na opravách “komnat” z předchozích dvou dnů a i ti, kteří měli splněno se zdokonalovali v tom, v čem chtěli. Odpoledne patřilo závodu Spartan Race a střelbě ze vzduchovky. Tato klání, podobající se boji o přežití, jsme zakončili vařením buřtguláše na ohni. Zamýšlený výcvik přežití a přespávání pod širým nebem jsme museli kvůli ne příliš letnímu počasí přehodnotit, přesto ale máme spoustu zážitků a už se těšíme na veselý zítřek.

Den 8: Poslední den před odjezdem jsme si vážně užili. Ráno bez rozcvičky, dopoledne karate a vyhlášení nově získaných technických stupňů - Gratulujeme všem, kteří “přebarvili”. Odpoledne jsme se oblékli do masek a až do večera se smáli při programu “Čtvero ročních dob”. Rozloučili jsme se v rámci jara se zimou (Moranu jsme házeli do potoka), malovali vajíčka a koledovali. K létu patří koupání, plážový volejbal, badminton a ping pong. Mezi naše podzimní aktivity patřilo sbírání hub a pouštění draků. Zlatým hřebem dne bylo lyžování, Vánoce a silvestrovská diskotéka. 

Den 9: Balíme, uklízíme, těšíme se na Vás ... čas příjezdu platí :-)

22.08.2021 v 23:19, Hana Dostálová
Website mocnak.com & cryosoft.czCopyright TOPlist© 2012 - 2021 SK Karate Shotokan Liberec   Všechna práva vyhrazena   Publikování obsahu bez souhlasu SK karate Shotokan Liberec zakázáno       RSS