ZPRÁVY ZE SOUSTŘEDĚNÍ V BÍLÉM POTOCE

VIDEO PŘÍSPĚVKY NA FACEBOOKU naleznete zde:

Den 1 - https://www.facebook.com/skkarateliberec/videos/628055954513576
Den 2 https://www.facebook.com/138658956170580/videos/322991492387294/
Den 3 - https://www.facebook.com/skkarateliberec/videos/957078214719721
Den 4 - https://www.facebook.com/skkarateliberec/videos/303098787648399
Den 5 - https://www.facebook.com/skkarateliberec/videos/1399455053598913
Den 6 - https://www.facebook.com/skkarateliberec/videos/3502232476483214

Den 1 - Vážení rodiče, všichni jsme v pořádku dorazili do Bílého Potoka (i skupina cyklistů!), ubytovali jsme se a rovnou jsme do soustředění skočili rovnýma nohama. Kromě cyklistického začátku pro závodníky je letos novinka i stan na tatami, takže máme skvělý prostor na cvičení. Každý den budeme plnit zadání z kartiček, na kterých se objeví fyzické úkoly, karatistické úkoly, strečink, obratnost, reflexy, vědomosti, ... zkrátka vše, co karatista potřebuje. Video z fotek najdete na Facebooku oddílu (https://www.facebook.com/skkarateliberec) a sledovat nás můžete i na klubovém instagramovém profilu (https://www.instagram.com/skkarateshotokanliberec/). Zítra se Vám zase ozveme!

Den 2 - Dnes máme za sebou opravdu náročný den. Ráno jsme zahájili rozcvičkou - nejmladší cvičili jógu, střední skupina se rozcvičila venku a závodníci potrénovali s hudbou, gumičkami a vlastním tělem. Dopoledne patřilo karate a úvodnímu kihonu (techniky na místě). Dále jsme do kartiček plnili kondiční políčka: Crossfit a Beep test (intervalový běh). Karatistický soutěžní úkol byly oblíbené "opakovačky". Políčko obratnost a ohebnost získaly děti za gymnastickou sestavu a do reflexů patřila tenisáková školka. Úkol na "speciální dovednosti" nás opravdu i pobavil - děti (i trenéři!) plnili úkol "Kýbl". V neposlední řadě nejmenší děti stavěly domečky pro skřítky v lese, takže jsme toho stihli opravdu hodně. Rodiče zdravíme a těšíme se na další den :-).

Den 3 - Třetí den jsme začali tradičně, rozcvičkou v 7:30. Všechny skupiny využily hezkého počasí a krásné přírody v okolí a rozcvičily se po ránu venku. Po snídani jsme v dopoledním bloku opět pracovali na karate. Všechny technické stupně se posunuly ve svých zkouškách a přiblížily se tak novým páskům. Závodníci pracovali velmi intenzivně na technice kizamitsuki (v rámci jednoho tréninků "nabouchali" 800 úderů!). Odpoledne patřilo intenzivnímu (po všech stránkách) a zábavnému závodu "Spartan Race" - naši sparťani proběhli překážkovou dráhou, crossfitovou zónou, poté běh terénem a přírodou a překážková dráha potokem (s dopomocí a dozorem, nebojte :-)) a na závěr plížení se pod překážkami a vodou do cíle. Na závěr dne se všechny skupiny protáhly a zregenerovaly s válečky, gumičkami a vlastním tělem a nejmladší skupina prožila noční orientační dobrodružství "Návrat do tábora". 

Den 4 - Nejmenší skupina si nočním výletem vysloužila to, že nemuseli vstávat na rozcvičku, děti si přispaly a šly rovnou na snídani v 8:30. Ostatní skupiny se rozcvičily žebříky, katami, během a nejstarší se probrali skutečně důkladně - ranním  otužováním při koupání v horském potoce! Dopoledne jsme v pořádku prošli kontrolou z hygieny (děti měly krásně uklizeno :-)), trénovalo se karate a hrál se Mílův "fotbalový petangue". Odpoledne jsme vyrazili do Hejnic na zmrzlinu, zasmáli jsme se u hry "Kousáci" a skákali jsme přes gumičky "školku". Večer jsme se s mladšími skupinami intenzivně věnovali strečinku a nejstarší skupina vyrazila na noční dobrodružství "Najdi cestu do tábora". 

Den 5 - Včerejší noční výletníci (největší skupina) si opět mohli přispat. Malá a střední skupina se ovšem poctivě rozcvičily. Dopoledne patřilo sportovním hrám, hrám v přírodě a skákání panáka. Odpoledne konečně dorazila slušnější porce pošty, takže jsme (hlavně s těmi menšími :-)) četli, psali a malovali. Odpoledne jsme potrénovali karate (hlavně kumite a kopy). Večer jsme se poctivě protáhli a poslední - střední - skupina vyrazila na tajné místo mimo tábor a hledala cestu zpět.

Den 6 - Ráno opět rozcvička všech skupin kromě nočních výletníků a dopoledne karate - hodně jsme se zlepšili v kihonu. Po obědě a poledním klidu jsme běhali "mamutí opičí dráhu" přes celý tábor (balóny, překážky, házení kroužků na cíl, slalom, kelímky s vodou, překážky, vajíčka a lžičky, ...). V podvečer jsme trénovali na žebřících, flowinech a panácích. Večer ... party, party, party ... máme diskotéku a zítra se těšíme na "Pravěký den"!

Den 7 - Dnes byl náročný den a tak jsme zrušili rozcvičku a pošetřili síly na "Pravěký den". Dopoledne bylo ve znamení karate, a to konkrétně kata - opět jsme udělali velký kus práce. Po obědě jsme se přestrojili a započala doba kamenná a boj o večeři. V táboře karatistů vznikly 2 tlupy Neandrtálců, které si vytvořily tábořiště a vlajku. Poté započal boj o suroviny, ze kterých si tlupy samy večer uvařily bramboračku. Brambory bylo třeba vyhrabat, mrkev vylovit z vody o cibuli klany bojovaly proti vodní palbě, koření si museli pralidé najít a směnit s druhou tlupou, celer byl za běh, ... Nástroje si děti vyrobily samy, rozdělaly oheň, uvařily 2 výborné kotlíky bramboraček a upekly si buřty. Večerní spaní pod širým nebem nám bohužel překazilo počasí, ale snad se zadaří zítra.

Den 8 - Poslední den na soustředění jsme si opravdu užili. Ráno jsme zahájili rozcvičkou - starší skupina opět posilovala imunitu otužováním v potoce, mladší se rozhýbali skákáním gumy a aerobicem. Celé dopoledne 100% patřilo karate - v rámci 3hodinového tréninku proběhly zkoušky na technické stupně - a pro mnohé úspěšně! V rámci poledního klidu někteří malovali putovní kamínky, někteří poslouchali pohádku a někteří načerpávali sílu na odpolední program po svém. Odpoledne jsme rekapitulovali všechny naučené sportovní aktivity v obrovském kruhovém tréninku. Dnes se ukázalo, kolik se toho děti v karate i doplňkových sportovních aktivitách naučily. Večer jsme si sbalili, uklidili, oficiálně uzavřeli soustředění ... a připravili se na závěrečou párty s karaoke a tancem, která nadále trvá.

22.08.2020 v 23:13, Hana Dostálová
Website mocnak.com & cryosoft.czCopyright TOPlist© 2012 - 2021 SK Karate Shotokan Liberec   Všechna práva vyhrazena   Publikování obsahu bez souhlasu SK karate Shotokan Liberec zakázáno       RSS