MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY 2018

Z Mistrovství ČR vezeme 8 titulů, 7 stříbrných medailí, 8 bronzů a 5 nominací na Mistrovství Evropy

O víkendu 8. – 9. prosince vyvrcholila roční příprava karatistů České republiky na národním šampionátu. Na Mistrovství republiky v Jindřichově Hradci po dva dny startovalo 626 závodníků (890 startů) a mezi nimi i 32 našich zástupců SK Karate – Shotokan Liberec. Nakonec Liberečtí vybojovali 23 cenných kovů, bronzovou pozici v žebříčku klubů a někteří závodníci dokonce obdrželi oficiální nominaci na únorové Mistrovství Evropy mládeže, kde budeme mít neuvěřitelných 5 startů, což je historicky nejvíce od založení klubu.

„Letošní příprava byla opravdu velmi náročná a naši závodníci byli připraveni po fyzické, psychické a technické stránce nad rámec závodu. Pro některé reprezentanty byl národní šampionát pouze přestupní stanice k vyšším metám sezóny a dlouhodobým cílům, a i u mladších závodníků jsme se snažili o snížení tlaku na výsledek a orientaci spíše na proces, což se nám, i u tak vypjatého závodu, povedlo.“, uvedla Petra Piskačová.

Mistry republiky pro rok 2018 se stali: Kata tým žáci (Horňák, Harvilko, Jízdný), Kata tým žákyně (Biriucová, Majbová, Rajtrová), Kata tým dorostenky/juniorky (Štěpánová, Muzikářová, Harciníková), Daniel Kolář (kumite st. žáci do 45kg), Alex Fiala (kumite st. žáci nad 60kg), Matyáš Malý (kumite dorostenci do 70kg) a Vendula Štěpánová (kumite dorostenky do 54kg).

Vícemistry republiky 2018 nyní jsou: Vendula Štěpánová (kata dorostenky), Petra Kolářská (kata masters ženy), Filip Horňák (kumite ml. žáci 10-11 let do 35kg), Nela Rajtrová (kumite ml. žákyně 10-11 let nad 42kg), Anna Harciníková (kumite dorostenky do 54kg) a Hana Dostálová (kumite ženy nad 68kg a Open).

Bronzové medaile získali: Taisia Biriucová (kata ml. žákyně 10-11 let), Tomáš Vacek (kata dorostenci), Kata tým starší žáci (Kolář, Kittner, Pluhař), Filip Nevrkla (kumite ml. žáci 7-9 let do 32kg), Šimon Harvilko (kumite ml. žáci 10-11 let do 30kg), Vanesa Majbová (kumite ml. žákyně 10-11 let nad 42kg), Vít Kittner (kumite st. žáci do 39kg) a Anna Harries (kumite dorostenky nad 54kg)

A těšně pod stupni vítězů skončili: Lucie Demčáková (kata dorostenky), Nela Krajčovičová (kumite ml. žákyně 7-9 let nad 30kg) a Matyáš Bakrlík (kumite dorostenci do 63kg).

„S výsledkem i výkony závodníků jsme velmi spokojení. Na závodech panovala výborná atmosféra a tým se navzájem hodně podporoval, což považujeme za stejně cenné jako zisk titulů a cenných kovů, ne-li více.“, doplnil Pavel Horňák.

Na Mistrovství Evropy mládeže v Dánsku budou Českou republiku i náš oddíl reprezentovat: Matyáš Malý (kumite dorostenci do 70kg), Vendula Štěpánová (kumite dorostenky do 54kg), Klára Muzikářová (kumite dorostenky nad 54kg), Tomáš Vacek (kata dorostenci) a kata tým dorostenek (Štěpánová, Harciníková, Muzikářová). Děkujeme a držíme palce!

Anička Harries bronzováDorostenky do 54kg (Vendy a Anička na prvních dvou příčkách)Kata tým ml. žáci - Fíla, Šíma, KubaMaty - Mistr republiky!bronzový ŠímaPetra - Mistryně ČR v kumite Masters!Dan - Mistr republiky!Fíla vícemistremHanka 2. v kumite žen BRHVíťa a bronz v kumite starších žáků do 39kgModro na nástupu týmů :-)Přes 800 startů na letošním MČRVýsledky prvního dne - dorostenci, junioři, seniořiKata tým ml. žáci!Starší žáci bronzovíMl. žákyně :-)Fíla Nevrkla Žákyně nad 42 kg - Nelča a VaneskaAlex - Mistr republiky!Hanka 2. v kumite žen nad 68kg
Website mocnak.com & cryosoft.czCopyright TOPlist© 2012 - 2021 SK Karate Shotokan Liberec   Všechna práva vyhrazena   Publikování obsahu bez souhlasu SK karate Shotokan Liberec zakázáno       RSS