NEJVĚTŠÍ VÝSLEDEK Z MISTROVSTVÍ SVĚTA MLÁDEŽE V KARATE PUTOVAL DO LIBERCE

25. – 29. října se konal na jednom z Kanárských ostrovů světový svátek pro olympijské mládežnické karate. Česká národní reprezentace vyslala na Mistrovství světa mládeže WKF na Tenerife 18 závodníků a mezi nimi hned 2 zástupce SK Karate – Shotokan Liberec a 5 členů libereckého Sportovního Centra Mládeže.

1700 závodníků kategorií dorostu, juniorů a U21 ze 107 států světa, to je konkurence, ve které je opravdu náročné se prosadit. Čechům se to letos podařilo opět o něco více, než v minulých letech a medailím jsme byli takřka na dotek blízko. Závodníci tak opět potvrdili vzestupnou tendenci českého karate a nejvíce k tomu přispěla naše Vendula Štěpánová, která vybojovala 7. místo v kategorii kumite dorostenek do 54kg.

Druhým naším zástupcem byl Matyáš Malý, který reprezentoval v kategorii kumite dorostenců do 63kg. Ačkoliv se mu podařilo v prvním kole porazit domácího závodníka, na soupeře v druhém kole již nestačil. Každopádně odvedl výborný výkon a on i Vendula Štěpánová svou premiéru na turnaji tohoto formátu zvládli skvěle.

Svou tvrdou a náročnou přípravu zúročili i další závodníci trénující v Liberci. Petr Podrábský (SU Ústí nad Labem/SCM Liberec) navázal na 7. místo na posledním Mistrovství Evropy ziskem 9. místa na tomto šampionátu v kategorii kumite juniorů do 61 kg. Filip Krišal (SC Sadská/SCM Liberec) našel soupeře mezi dorostenci do 57kg v budoucím mistru světa ze Saudské Arábie a zasáhl tak do dalších bojů o bronz. Po náročném zápase obsadil konečnou 11. Pozici.

Výborný výkon po technické, fyzické i taktické stránce předvedli i Filip Černík (SC Sadská/SCM Liberec -junioři do 76kg), Daniel Drábek (SU Ústí nad Labem/SCM Liberec - junioři do 55kg) a Martin Drábek (SU Ústí nad Labem/SCM Liberec - dorostenci do 52kg). V týmu panovala výborná atmosféra a všichni závodníci skvěle spolupracovali s trenéry. Psychice našich závodníků, zvládání stresu z velkého turnaje a naladění se na soutěž i soupeře velmi prospěla spolupráce s Ondřejem Petrem, profesionálním mentálním koučem a zakladatelem projektu Sporthlavou.cz. V nastavených kolejích osobnostního rozvoje a práce na propojení těla a mysli pojede oddíl a reprezentace i nadále. Snad nás společně s náročnými tréninky, soustředěními a semináři dovedou k dalším úspěchům, ať už na prosincovém Mistrovství republiky v Karlových Varech, nebo únorovém Mistrovství Evropy mládeže v Soči.

04.11.2017 v 21:13, Hana Dostálová
Website mocnak.com & cryosoft.czCopyright TOPlist© 2012 - 2021 SK Karate Shotokan Liberec   Všechna práva vyhrazena   Publikování obsahu bez souhlasu SK karate Shotokan Liberec zakázáno       RSS