NÁRODNÍ POHÁR DOROSTU, JUNIORŮ, U21 A SENIORŮ - 3. KOLO, PRAHA

Po letní přípravě a prázdninách byl pro většinu závodníků prvním turnaje druhé poloviny sezóny Národní pohár dorostu, juniorů, U21 a seniorů v Praze, který proběhl v sobotu 22. 9. ... Přivezli jsme 3 zlaté, 5 stříbrných a 6 bronzových medailí a obsadili tak třetí příčku v žebříčku klubů. Kromě zážitků, zkušeností a medailí jsem den završili výborným dortem!

Skvělá atmosféra plná pohody a výkonů na úrovni světového karate, tak pro nás vypadal sobotní Národní pohár. „Snažíme se nadále orientovat na proces na rozdíl od neustálého tlaku na výsledky, proto mám velkou radost z pohodové atmosféry a samostatnosti našich závodníků. Po letní přípravě došlo k velikému nárůstu výkonnosti, ale formu časujeme na vrchol sezóny, kterým je pro Hanku Dostálovou Mistrovství světa seniorů v Madridu a pro někoho zřejmě Mistrovství Evropy mládeže v Dánsku, kde hned několik našich závodníků právě bojuje o nominace.  Pro ostatní naše závodníky sezóna vyvrcholí prosincovým Mistrovstvím republiky.“, uvedla Petra Piskačová, hlavní trenérka SK a předsedkyně státní reprezentace.

A jaké tedy byli sobotní výsledky? Zlaté medaile vybojovali: Anna Harciníková (kata dorostenky), Vendula Štěpánová (kumite dorostenky do 54kg) a Klára Muzikářová (kumite dorostenky nad 54kg). Stříbro si na krk pověsili: Tomáš Vácek (kata dorostenci), kata tým dorostenky (Harciníková, Muzikářová, Štěpánová), Anna Harciníková (kumite dorostenky do 54kg), Anna Harries (kumite dorostenky nad 54kg) a Hana Dostálová (kumite ženy nad 68kg a kumite ženy open). Bronzovou příčku vybojovali: Daniel Nevrkla (kata dorostenci), Klára Muzikářová (kata dorostenky), Vendula Štěpánová (kata dorostenky), Daniel Nevrkla (kumite dorostenci do 63kg), Matyáš Malý (kumite dorostenci do 70kg), Ondřej Košťál (kumite muži do 75kg) a těsně pod stupni vítězů, na 5. místě skončili: Lucie Demčáková (kata dorostenky), Filip Novotný (kumite dorostenci do 57kg), Tomáš Vacek (kumite dorostenci do 57kg) a Matyáš Bakrlík (kumite dorostenci do 63kg).

Ranní rozcvička před kata (Klárka M. a Lucka D.)Vendy :-DI pánové strečují! (Tomáš a Dan)Kata tým dorostenkyDanTřetí týmová příčkaVítězná Anička H.Vendy a kata SochinLuckaHankaTým čeká na předání posledních medailíSeniorky Open (bez rozdílu hmotností)Zasloužená odměna :-)kata dorostencikata dorostenky