POLISH OPEN - BIALSKO-BIALA

Další z mezinárodních výjezdů v plánu SK Karate – Shotokan Liberec bylo Polish Open v Bialsku-Biale tento víkend. Během 3 dnů nakonec liberečtí vybojovali ve velké světové konkurenci 2 stříbra a 1 bronz.

V disciplíně kata žáků 10 let úspěšně bojovali hned 2 liberečtí karatisté. Stříbrný Filip Horňák na své cestě do finále porazil 3 závodníky z Ukrajiny, 1 Poláka, v boji o zlato podlehl Arturovi Glushenkovi (UKR). Šimon Harvilko se v téže kategorii dostal do třetího kola. Dorostenecké a juniorské kategorie kata probíhali novým bodovacím systémem, se kterým si výborně poradil Tomáš Vacek, který také vybojoval stříbro (kata dorostenci). Bronz získal kata tým dorostenek a juniorek ve složení Muzikářová, Štěpánová, Harciníková.

Skvělý výkon, přestože nakonec pod stupni vítězů, předvedla Vendula Štěpánová v kumite dorostenek do 54kg. V kata 10tiletých žákyň liberecké reprezentovala Nela Rajtrová, která se úspěšně probojovala dvěma koly. V kole třetím však nestačila na domácí závodnici. Nakonec obsadila 7. místo, stejně jako Tomáš Vacek, který ke stříbru z dorostenců přidal ještě bodovanou 7. pozici z kata juniorů. 7. byl i Daniel Kolář v kumite starších žáků do 45kg, Matyáš Malý (kumite dorostenci do 70kg), Elvíra Djemileva (seniorky do 68kg).

Anna Harries obsadila k kumite dorostenek nad 54kg 9. Místo a poslední bodované pozice uzavřeli Klára Muzikářová (kata dorostenky) a Daniel Nevrkla (kata dorostenci) 13. místy.

Medailoví dorostenciKategorie žen do 68kgFíla H. 2. v kata žáků!Váca v kata dorostencůVendy ve vítězném zápase s MaďarkouUzavíráme závody :-)