KLÁRA MUZIKÁŘOVÁ BRONZOVÁ NA MISTROVSTVÍ EVROPY

KLÁRA MUZIKÁŘOVÁ BRONZOVÁ NA MISTROVSTVÍ EVROPY

08.07.2022

Téměř  po třiceti letech pořádala Česká republika mistrovství Evropy  v karate WKF.  Pražská Tip sport arena hostila 1060 závodníků ze 47 evropských zemí. Českou republiku zde reprezentovalo  26 sportovců, z nichž tři byli závodníci našeho klubu. Tři dny zde soutěžili karatisté z celé Evropy. 

Jedním z nich byla  čerstvě osmnáctiletá naše Klára Muzikářová, která zde měla svůj debut v kategorii  sportovního zápasu do 21 let v kategorii – 68 kg. Po prvním eliminačním dnu se Klára probojovala až do semifinále, kde postupně porazila závodnici  Busnov (BIH), Sombe (FRA) a po výhře nad Deuble (SUE) se probojovala až do semifinále, kde bohužel podlehla ukrajinské závodnici a pozdější vítězce celé kategorie Siemielieva . V nedělních medailových blocích již Klára nezaváhala nad israelskou závodnící Tashker, a získala  bronzovou medaili. 

“Tato medaile je nejenom úspěchem pro náš klub, ale i pro Českou republiku, vzhledem k faktu, že se jedná o jedinou medaili, kterou se může Česká republika na tomto šampionátu pyšnit. Za nejnáročnější pro závodníky považuji tlak domácího prostředí, které mnoho českých kvalitních závodníků bohužel nezvládlo, ačkoliv zde ambice byly v mnoha kategoriích veliké. Na toto jsme se zaměřili, a naopak jsme odklonili závazek tohoto turnaje na vrchol sezony, což je mistrovství světa v Turecku, které se koná na podzim.  “ Hodnotí trenérka Piskačová

“ S výkonem na mistrovství Evropy jsem spokojená, Turnaj jsem si užila především díky podpoře a koučování mé trenérky, mých týmových kolegů a kamarádů, kteří mi přišli fandit a mé rodině. Náročnost domácího prostředí mne nejprve svazovala, ale v průběhu turnaje se mi podařilo toto otočit a turnaj si užít. “ dodává Klára.

Za reprezentaci děkujeme i dalším dvěma závodníkům Matyáš Malému a Vendule Štěpánové, kteří na medailová umístění bohužel nedosáhli. Zároveň děkujeme za podporu všem, kteří z našeho klubu byli naše závodníky podpořit a využili jedinečné šance shlédnout turnaj tohoto formátu takto blízko.

 

 

Fotogalerie
Naši partneři
Město Liberec
MaMi Rádlo s.r.o.
Versoft s.r.o.
Liberecký kraj
Liberecká Drbna