ÚSPĚCH NA MISTROVSTVÍ EVROPY MLÁDEŽE

08.02.2023

Již 50. mistrovství Evropy mládeže se konalo na Kypru ve městě Larnaka. Ve třech dnech se zde utkali závodníci všech mládežnických věkových kategorií od 14 do 21 let.
Za náš klub se nominovali Filip Horňák v kategorii dorostu kumite -52 kg, Vendula Štěpánová v kategorii kumite U21 -55 kg a  Matyáš Malý v kumite U21 -75 kg, který se bohužel z důvodu zranění nakonec nezúčastnil.

V pátečním programu, se představil Fíla Horňák, který porazil závodníka z Bulharska, ve druhém kole závodníka z Lotyšska, ve třetím kole podlehl mistru Evropy z Belgie, který jej díky postupu do finále znovu vrátil do bojů o bronz. Zde Filip porazil závodníka ze Slovinska a postoupil tak do nedělních zápasů o medaile.

V sobotním programu se představila naše Vendy Štěpánová. Po výhře nad závodnicí z Francie, dále podlehla ve druhém kole závodnici z Ukrajiny velmi těsně, ta se však také probojovala do finále, a dala druhou šanci naší Vendy. V repasáži si Vendula poradila se závodnicí z Chorvatska a následně porazila velmi zkušenou soupeřku z Bulharska, a i ona se probojovala svými výkony do nedělních bojů .
Neděle byla plná očekávání.

Nejprve nastoupil Filip proti Ukrajinci a ve velmi vyrovnaném zápase po výhře 1:0 mohl slavit svůj bronzový úspěch na svém prvním mistrovství Evropy.
Následně nastoupila Vendy, která bohužel podlehla švédské závodnici a obsadila konečné 5.místo, které sice nebylo o cenném kovu, ale bylo nejlepším výsledkem Venduly v jejím sportovním působení a předzvěstí dalších možností do budoucna.

Mistrovství je za námi a pro klub bylo velmi úspěšné. Dva závodníci klubu a oba se utkali o cenné kovy, je jednoznačně ukazatel kvalitního karate , které se u nás trénuje.
Oběma závodníkům, trenérům gratulujeme a věříme, že jsou příkladem pro naše mladší sportovce.